Üreti-Yorum'un felsefesine dair..

Üreti-Yorum'un felsefesine dair..

11 Mart

Selam tüm üreti-yorumcu arkadaşlar..

Şubat ayı içerisinde Ankara’da iki toplantı gerçekleştirmiştik, bu toplantılara kimi illerimiz/arkadaşlarımız katılmış kimilerimiz ise katılamamıştık. Her iki toplantımızda da geçtiğimiz yıldan devraldığımız “üreti-yorum’un felsefesi, biz kimiz” tartışmasını sürdürmüş ve son toplantımızda konu odaklı bir mail grubu oluşturarak illerimizde arkadaşlarımızla tartışıp üstlenen arkadaşlar tarafından sitemize taslak metin koyma kararı almıştık.

Üreti-Yorum’un felsefesini oluşturmaya dönük sorumluluk üstlenen arkadaşlarımızın üye oldukları mail grubumuz açılalı yaklaşık 3 hafta oldu, ancak arkadaşlarımız gruba bir türlü üye olamadılar (sanırsam teknik nedenlerden) ve sonunda son toplantımızda da konuştuğumuz gibi konuyu sitemize açma vakti geldi. Biz İstanbul’dan üreti-yorumcular olarak üreti-yorum’un felsefesi ve tanımına dönük tartışmalarımızı yeni bir zaman planıyla sitemiz üzerinden başlatıyoruz.

Tüm üreti-yorum’cuları ve dostlarımızı tartışmalarımıza taslak metinlerle ya da görüş ve önerilerle aktif katılmaya çağırıyoruz. Üreti-Yorum’un felsefesine ve biz kimiz’e dair kolektif bir tartışma kültürü içerisinde vereceğimiz yanıtlarımız için 10 günlük bir tartışma süresinin sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Hepimize kolay gelsin….

1 yorum

  1. DforDebian

    Selamlar. Gelen taslakları yazı olarak kaydettik. Şu ana kadar üç taslak var: Berkant’ın, Eskişehir Üreti-Yorum’un ve DforDebian’ınkiler.

    Daha gelecek taslakları da bekliyoruz

Yorum yaz